ЗАМІНА ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ


Особа, яка має національне посвідчення водія, видане за кордоном, назване в конвенціях про дорожній рух (konwencjе o ruchu drogowym), може керувати відповідним механічним транспортним засобом на території Республіки Польща, якщо перебуває на її території до 185 днів у кожному календарному році. У разі перевищення цього строку, посвідчення водія потрібно замінити на польські.Особа, яка має національне посвідчення водія, видане за кордоном, може за заявою, поданою у відділ транспорту староства за місцем проживання (районне управління), отримати посвідчення водія відповідної категорії після того, як надасть іноземний документ органу, який видає посвідчення водія. Якщо посвідчення водія, видане за кордоном, НЕ названо в конвенціях про дорожній рух (konwencjе o ruchu drogowym), то додатковою умовою отримання польського посвідчення водія є успішне складення теоретичної частини державного екзамену та пред'явлення завіреного перекладу іноземного документа.Ця умова не стосується національного посвідчення водія, виданого в країні-членові Європейського Союзу, Швейцарській Конфедерації чи країні-членові Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) – стороні договору про Європейську економічну зону.Якщо посвідчення водія, видане за кордоном, має обмежений термін дії, обмеження за станом здоров'я чи інші обмеження, то це обмеження слід зазначити в польському посвідченні водія. 

Хто повинен змінити водійське посвідчення, якщо особа змінила:
- ім'я або прізвище.Будь-хто, хто:
- закінчився термін дії водійських прав,термін дії категорії водійських прав закінчився.Справу також може вирішити представник або адвокат. В такому разі потрібно оплатити 17 зл. за вчинення дій від Вашого імені (довіреність).

Що потрібно підготувати:

     1. заява на отримання водійських прав

Зазначте в заяві, як ви хочете забрати готовий документ - в офіс або поштою,

2. поточне фото - (Чітка актуальна кольорова фотографія розміром 3,5 x 4,5 см, яка зображає заявника без головного убору та окулярів з темними скельцями таким чином, щоб голова знаходилася в положенні лівого полупрофілю з видним лівим вухом, зі збереженням рівномірного освітлення обличчя. Особа з вродженими або набутими дефектами зору може долучити фотографію, яка зображає його в окулярах з темними скельцями, а той, хто носить головний убір відповідно до свого віросповідання – фотографію, яка зображає його в головнім уборі, за умови, що таку фотографію він має в документі, який посвідчує його особу).

3. підтвердження плати за посвідчення водія,

4. посвідчення особи або паспорт, Песель або карта побиту - якщо ви іноземець,

5. водійські права,

6. медичний звіт.

Документи можна подати особисто або надіслати поштою.