Карти поляка видають польські консульства за місцем проживання. Ми надаємо допомогу в підготовці всіх необхідних документів для їх отримання, а також підтримку українців в усіх питаннях (юридичних, господарських, побутових та ін.) при адаптації в Польщі. Карта поляка може видаватися особам польського походження, які не мають польського громадянства або дозволу на проживання на території Польщі і є громадянами України, або країн, що раніше входили до складу СРСР, або мали статус особи без громадянства у цих країнах. Ці особи повинні:

 1.      знати польську мову хоча б на базовому рівні;      
 2.      знати і практикувати польські звичаї і традиції;      
 3.      підписати декларацію своєї приналежності до польського народу;      
 4.      надати докази, що як мінімум один дідусь (одна бабуся) або двоє прадідів (прабабусь) були поляками по національності або мали польське громадянство.

В окремих випадках карта поляка може бути видана тим, хто бере активну участь в діяльності з розвитку польської мови та культури або польської національної меншини як мінімум протягом останніх 3 років. Які можливості з Картою Поляка

 •      безкоштовно отримати візу в Польщу;      
 •      легально працювати  в Польщі без необхідності отримання дозволу на роботу;      
 •      вести господарську  та підприємницьку діяльність у Польщі на тих же підставах, що і громадян Польщі;      
 •      користуватися  безкоштовною системою освіти на всіх рівнях на тих же умовах, що і громадяни Польщі, одержувати стипендії та державну підтримку;      
 •       отримувати безкоштовну  медичну допомогу при виникненні  нещасного випадку;      
 •      мати пільги на користування залізничним транспортом у розмірі 37%;      
 •      мати право на безкоштовне відвідування державних музеїв;      
 •      подавати заяву на отримання постійного дозволу на проживання в Польщі.

В’їзна віза з метою репатріації може бути видана особі польського походження, яка до дня вступу закону в силу (01.01.2001) постійно проживала на території нинішніх Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану або азіатської частини Росії. В момент в’їзду на територію Польщі по такій візі ця особа автоматично стає громадянином Польщі. Підстава: Ustawa z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. Nr 53, poz. 532)