Заяву про надання дозволу на тимчасове перебування, постійне перебування або перебування довгострокового резидента ЄС разом з комплектом документів слід подати не пізніше ніж останнього дня легального перебування. Але краще не зволікати до останнього,  а подати документи завчасно. Тим паче, що по різних Воєвудствах різні можливості подання: через різні системи реєстрації. Зазделегідь підготуйте весь пакет документів: 

1. ЗАЯВА - Wniosek Заяву потрібно заповнити польською мовою. Заява підписується власноруч. Перед заповненням заяви про надання дозволу на тимчасове перебування та роботу необхідно отримати дані працедавця (Найменування/Ім'я, прізвище, адреса офісу або адреса проживання, ідентифікаційний номер платника податків (NIP), номер Державного реєстру суб'єктів народного господарства Польщі (REGON), номер у Державному судовому реєстрі (KRS) або номер в електронній системі обліку населення Польщі (PESEL), копію паспорта, якщо працедавець є фізичною особою, а також узгодити умови працевлаштування (тип договору, заробітна плата). Крім того, у разі дозволу на перебування та роботу, необхідно отримати від працедавця інформацію старости. Але потрібно враховувати, що є перелік професій, які звільнені від потреби отримання інформацію старости.

2. ФОТОГРАФІЇ 4 фотографії, які додаєте до заяви в рамках процесу, повинні бути кольоровими, непошкодженими, розміром 45x35 мм, зробленими протягом останніх 6 місяців на однорідному ясному тлі з доброю чіткістю. На них виразно повинно бути видно очі та обличчя від маківки голови до верхньої частини плечей; обличчя повинно займати 70-80% фотографії; фотографія повинна представляти людину, яка дивиться прямо, з розплющеними очима, непокритою головою, натуральним виразом обличчя та закритими губами.Іноземець з вродженими або набутими вадами зору може додати фотографію, яка представляє його в окулярах з темними скельцями. У такому разі слід додати документи, які підтверджують неповносправність (інвалідність), а при їх відсутності – заяву іноземця про неповносправність.Іноземець, який носить головний убір стосовно до вимог свого віросповідання, може додати фотографію в головному уборі, якщо обличчя видно повністю. У такому разі слід додати заяву іноземця про приналежність до певної релігійної спільноти.

3.  КОПІЯ ПАСПОРТА подаються 2 копії всіх заповнених сторінок у паспорті (наприклад, усі візи, печатки, відмітки).

4. ДОГОВІР З ПРАЦЕДАВЦЕМ До підписання договору перевірте всі дані, у ньому вміщені:

  • Дані працедавця      
  • Дані працівника      
  • Умови, закріплені в договорі мають відповідати змісту дозволу на роботу, заяві про намір доручення виконання роботи іноземцю або інформації від старости:      
  • Тип договору      
  • Посада      
  • Дата початку та закінчення роботи      
  • Розмір заробітної плати

5. Договір оренди житла. Зверніть увагу, що в договорі мають бути вписані всі члени Вашої родини, які перебувають разом з Вами на території Польщі 

6. Номера в електронній системі обліку населення Польщі (PESEL).

7. ПІДТВЕРДЖЕННЯ НАЯВНОСТІ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ Якщо іноземець працює на основі договору-дорученняабо трудового договору, підтвердженням страхування може бути іменний щомісячний звіт про сплату внесків в Управління соціального страхування (ZUS RCA) або підтвердження перерахунків в Управління соціального страхування (ZUS). У разі, якщо іноземець працює на основі договору підряду, таким підтвердженням медичного страхування може бути страховий поліс, який покриває витрати на лікування. Такий поліс можна придбати за межами Польщі, проте варто пам'ятати, що, як і інші документи, його повинен перекласти на польську мову нотаріальний перекладач. Оформлення страхування в Польщі, зазвичай, коштує дешевше, ніж нотаріальний переклад полісу, купленого за кордоном 

ДОВІДКА ПРО ЗАРАХУВАННЯ У ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД Довідка про зарахування у вищий навчальний заклад повинна містити дані навчального закладу, дані студента, інформацію про режим навчання, дату початку та закінчення навчання, умови навчання – платне чи безплатне, а також розмір оплати за семестр. Цей документ подається в оригіналі. Заповнюючи довідку варто користуватися зразком бланка, розробленого міністром науки та вищої освіти. ПЕРЕБІГ ПРОЦЕСУ У ході процесу до Вашої квартири можуть прийти представники воєводського управління, поліції або прикордонної служби. У разі, якщо Вас немає вдома, вони можуть попросити Вас зв'язатися з ними та з'явитися особисто.Воєвода повинен повідомити стороні про день завершення процесу (також тоді, коли процес продовжиться). 

РОБОТА ПІД ЧАС ПРОЦЕСУ (ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ДІЇ ВІЗИ/КАРТИ) Запам'ятайте, що Ви можете розпочати роботу лише виконавши разом 3 умови:

  • Знаходитеся на території РП на основі карти перебування, яка дозволяє Вам працювати, Маєте дозвіл або інший відповідний документ, який дозволяє Вам працювати      
  • Маєте підписаний з працедавцем договір, відповідно до цього дозволу.


Якщо у Вас виникли запитання, Ви можете звязатися з нами і ми допоможемо Вам правильно заповнити заяву.