Реєстрація новонародженої дитини


Перше, про що маєте пам`ятати: Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов'язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини - не пізніше трьох діб. Невиконання цього обов'язку є підставою для покладання на батьків дитини відповідальності, установленої законом.

Підставою для оформлення свідоцтва про народження дитини є (karta urodzenia)  Карта народження дитини подається в РАЦС (Urząd stanu cywilnego – USC) безпосередньо відділеннями новонароджених. Після народження дитини батьки дитини отримують інформацію в лікарні, куди і в який час можна звернутися за свідоцтвом про народження дитини.

Хто має право: мати або батько дитини з повною дієздатністю мати або батько дитини, яка досягла 16 років, якщо вони обмежено дієздатні в інших випадках - законний представник або опікун матері

Повідомити про народження дитини можна через представника. Довіреність має бути видана в письмовій формі із зазначенням дати її складання та вказівки, хто кого уповноважує виконувати реєстрацію.

Особа, яка повідомляє про народження дитини, подає декларацію про обрання не більше двох імен для дитини. Вибране ім’я або імена не можуть бути включені в акт у зменшувальному вигляді і не можуть бути смішними чи непристойними. Незалежно від національності та громадянства батьків дитини, ім’я чи імена можуть бути іноземними. Ви можете вибрати ім’я, яке не вказує на стать дитини, але зазвичай присвоюється цій статі. Якщо про народження дитини повідомляє представник, у довіреності мають бути зазначені імена, які вносяться до свідоцтва про народження дитини.

При реєстрації новонародженого керівник РАЦСу видає йому номер Песеля та реєструє за вказаною батьками адресою.

Плата: Підготовка свідоцтва про народження дитини та скорочена копія свідоцтва про народження дитини, виданого після реєстрації, оплата не стягується.

Оплата у розмірі 17 злотих підлягає довіреності, за винятком довіреностей, наданих подружжю, братами і сестрами, які звільняються від оплати.

Дата та спосіб вирішення питання: Після народження дитини батьки дитини отримують інформацію про необхідні документи та дату, на яку вони мають з’явитися до РАЦСу для реєстрації народження дитини. Зазначення дати має організаційний характер. Прийом батьків здійснюється відповідно до встановленої дати та часу.

Реєстрацію народження дитини раніше запланованої дати необхідно узгодити завчасно по телефону, електронною поштою або особисто у відділенні пологів.

Повідомлення про народження дитини в іншу дату, ніж зазначена в інформації з лікарні, може спричинити очікування в черзі.

Перш ніж іти в управління цивільного стану, батьки мають підготувати:

  •      документ,  що підтверджує особу матері чи батька (залежно від того, хто буде звертатися      до управління);      
  •      свідоцтво про шлюб (якщо батьки одружені) чи свідоцтва про народження матері і батька дитини (якщо вони неодружені).

Усі документи повинні мати присяжний переклад, якщо вони видані не польскими державними органами. І останнє, на що хочемо звернути увагу: Як правило, в USC видають скорочений варіант свідоцтва (odpis skrócony aktu urodzenia). Проте для подальших юридичних дій необхідно отримати його повну версію (odpis zupełny aktu urodzenia), за яку стягують гербовий збір. Разом з тим, польське законодавство звільняє від його оплати, якщо документ необхідний для виконання певних дій. Серед них є і отримання паспорту, легалізація перебування на території Польщі. Якщо в дитини польське громадянство, то копія свідоцтва про народження знадобиться для отримання паспорта для виїзду за кордон або паспорта громадянина Республіки Польща. 

 Наші партнери-адвокати в Україні та Польщі завжди готові допомогти.            

Ми будемо проводити щомісячні відеоконференції з адвокатами з України, слідкуйте за           новинами на наших сторінках.